Adaptacja jest dla nas bardzo ważnym tematem. Zależy nam na tym, aby dziecko czuło się u nas dobrze i bezpiecznie, a więc w bardzo indywidualny sposób podchodzimy do procesu adaptacji.

Wierzymy, że moment rozpoczęcia pobytu w przedszkolu to wyjątkowy moment dla dziecka, ale także i dla rodzica, dlatego:
*  organizujemy spotkania adaptacyjne, podczas których zapraszamy dziecko z rodzicem, aby bezpiecznie mogło zapoznać się z nowym otoczeniem i swobodnie pobawić , a jeśli poczuje gotowość i chęć – może dołączyć do proponowanych zajęć wspólnych

*  organizujemy spotkanie z rodzicami, podczas którego udzielamy informacji o tym, jak pracujemy i odpowiadamy na wszelkie nurtujące pytania, aby również rodzice poczuli się z nami bezpiecznie. Jesteśmy również do dyspozycji w razie potrzeby spotkań indywidualnych.

*  prosimy rodziców o uzupełnienie szczegółowej ankiety dotyczącej dziecka: jego zainteresowań, temperamentu, ulubionych zabaw, itd.- po to, aby jak najlepiej przygotować się na poznanie młodego człowieka, który będzie pod naszą opieką

*  nie widzimy problemu, aby rodzic towarzyszył dziecku na początkowym etapie przedszkolnego startu, w sali razem z dzieckiem, a stopniowo oddalając się do  szatni – aby w razie potrzeby dziecko mogło rodzica odwiedzić.

*  wspieramy dzieci, którym jest trudno i tęsknią za rodzicem, akceptując ich emocje i udzielając maksimum empatii, przytulamy :)

Planujemy również spotkania przygotowujące do przedszkola dla 1,5 – 2latków (w planach: sobotnie poranki).