Paprotka znajduje się niemal w ścisłym centrum Białegostoku, na ul. Orzeszkowej 15 (dawne: Ryczące Czterdziestki), w odległości niedalekiego spaceru od Parku Planty, Parku Zwierzynieckiego i wszelkich obiektów kulturalnych w centrum Białegostoku.

Dogodny dojazd (zarówno samochodem, jak i autobusem czy rowerem), miejsca parkingowe tuż obok naszego przedszkola (wzdłuż ul. Orzeszkowej lub wzdłuż rzeki) ułatwią dotarcie do Paprotki.

Kamienica, w której się znajdujemy stwarza wyjątkowy klimat. Dbamy o estetykę wnętrza, nie przeciążając zmysłów dzieci nadmiarem  bodźców oraz wychodząc z założenia, że minimalizm i prostota kształtują estetykę i pobudzają do kreatywności dużo bardziej niż pstrokate, „dziecięce” wnętrza.