Tańce- turlańce – zajęcia ruchowe dla dzieci i rodziców

12250575_10208214049889388_749087737_o

Wyścig gąsienic? Ciuchcia? Przeciskanie się przez jamki? A może masaż albo najzwyklejsze i najcieplejsze w świecie przytulańce… Wsłuchujemy się w potrzeby dzieci, zaglądamy w relację z nimi. Odstawiamy na bok „dorosłe” obowiązki i wspólnie z dziećmi wchodzimy w świat uwolnionej radochy, uważności na siebie, naturalnej bliskości.

O WARSZTACIE

Tańce-turlańce to doświadczanie ruchu w zabawie i kontakcie rodzic-dziecko. Zajęcia budują komunikację pozawerbalną, głębszy kontakt dziecka ze sobą i możliwość wspólnej zabawy poprzez dotyk, ruch, taniec i wspólną improwizację. Wrócimy do czasów, kiedy „kotłowanie” na dywanie, latające samoloty i inne przytulasy były naturalną formą zabawy. Rodzice będą dawać dzieciom zaufanie i bezpieczeństwo, a dzieci przypomną rodzicom beztroską zabawę, wolną od kontroli, planowania i zadaniowości.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ciało :)
Zajęcia przeznaczone są dla rodziców (opiekunów) i dzieci (w wieku 2-12 lat).
Bawimy się w parach: 1 rodzic na 1 dziecko.

INFO O PROWADZĄCEJ
Kasia Gilgenast.
Arteterapeutka. Prowadzi zajęcia artystyczno- ruchowe z dziećmi i rodzicami, głównie w oparciu o choreoterapię, kontakt improwizację, ruch rozwijający wg. Weroniki Sherborne i techniki plastyczne. Na codzień prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i indywidualne sesje oddechowe, których celem jest nauka bycia w pełni, tu i teraz, radzenia sobie z emocjami i efektownego nimi zarządzania.

KIEDY:
5.02 o godz. 17.00-18.00 (zajęcia dla przedszkolaków z Paprotki)
6.02 o godz. 11.00-12.00 (zajęcia dla wszystkich zainteresowanych)

19.02 o godz. 17.00-18.00 (zajęcia dla przedszkolaków z Paprotki)
20.02 o godz. 11.00-12.00 (zajęcia dla wszystkich zainteresowanych)

4.03 o godz. 17.00-18.00 (zajęcia dla przedszkolaków z Paprotki)
5.03 o godz. 11.00-12.00 (zajęcia dla wszystkich zainteresowanych)

CO ZABRAĆ
Strój wygodny, umożliwiający swobodny ruch, oraz wodę do picia.

Cena:
30 zł za parę rodzic/ opiekun- dziecko,
Zniżki dla drugiego rodzica z dzieckiem

ZAPISY:
Na zajęcia obowiązują zapisy w wiadomości na FB- Tańce Turlańce- Laboratorium ruchu lub e- mail: k.gilgenast@yahoo.com
Dla Paprotkowych dzieci- zapisy na miejscu w Przedszkolu.
Prosze podać imię, nazwisko, wiek dziecka oraz datę zajęć.
Ps. Jeśli mimo zapisów, z jakis powodów nie możecie przybyc, proszę o info. To znacznie ułatwi organizację.